Toplumumuzun yaklaşık %70’i sağlıklı beslenme alışkanlıkları konusunda yetersiz bilgiye sahiptir.

Sağlıklı beslenmenin, sadece kilo kontrolü değil, tüm kronik hastalıklardan görülme sıklığında aynı zamanda yaşam ömrü üzerinde de büyük etkisi olduğu saptanmıştır.

Sağlıklı beslenmenin önemi; araştırmalarla kanıtlanmış bilimsel bir gerçektir. Biz de h2o ailesi olarak bu yüzden sağlıklı beslenmeyi temel ilkemiz olarak belirleyerek bunu sizler için daha kolay hale getirmeyi hedefledik.

Hikayemiz

H2o Mutfak,  yoğun çalışma temposu içinde  sağlıklı yaşamın peşinde koşan bir danışan ile danışanlarınının  beslenme programlarını uygularken yaşadığı zorlukları nasıl çözebileceği düşünen bir diyetisyenin yollarının keşismesi ile  İzmir’de doğdu.  Bir yıla yakın süren planlama ve hazırlık aşamasından sonra çözüm ortaklarımız, anlaşmalı diyetisyenlerimiz, uzman aşçılarımız ile büyük bir aileye dönüştü.

 

Kurucularımız

Diyetisyen Hayri Yusuf

Diyetisyen M. Hayri Yusuf, 14 Haziran 1983 tarihinde Bulgaristan’da doğdu. Erciyes Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. Minder güreşi, kayak, su topu, latin dansları ile ilgilenmektedir. Sağlıklı beslenme ve egzersizi yaşam felsefesine getiren M Hayri Yusuf , Ege Üniversitesi Spor Sağlık Bilimleri Enstitüsüne yüksek lisansına devam etmektedir. Mezuniyeti sonrası 8 yıl özel bir endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları kliniğinde  endokrin diyetisyeni olarak görev yapmış, çocuklarda büyüme takibi ve beslenme, sporcu beslenmesi, obezitenin beslenme tedavisi, diyabette beslenme ve karbonhidrat sayımı, gebelikte beslenme takibi ve ideal kilo alımı, adölesanlarda kilo takibi ve gereksinimlerin yeterli alımı konularında uzmanlaşmıştır. Güreş, tekvando, atletizm alanlarında aktif milli sporcuların beslenme takiplerini yapmaktadır. Dyt. Hayri Yusuf  bir çok kanala konuşmacı olarak katılmıştır, görsel ve yazılı medyada halen  aktif olarak yer almaktadır.

 

Tuba Özen Yazar

19/03/1982 yılında  İzmir’de doğdu. Celal Bayar Üniversitesi İktisat-Ağırlıklı İngilizce bölümünü bitirdi. Üniversite dönemi boyunca her yaz Türkiye Gençler arası Değişim programında supervizorluk yapıp, dünyanın bircok ülkesinden gelen gençlere Ülkemizi tanıtmıştır. Aynı yıl Dünya ralli Şampiyonasında co-pilotlara supervizorluk yaparak, Antalya dünya ralli şampiyonasında görev almıştır.  Üniversiteden mezun olduktan hemen sonra İnditex Grup’ta uzun yıllar yaptığı yöneticilikten sonra yine perakende sektörü olmak üzere Benetton Grup’ta, Ege ve Akdeniz Bölge Müdürü olarak uzun yıllar görev almıştır. Uzun yıllar profesyonel çalışma hayatında ve kurumsal çalışma düzeni içinde edindiği yöneticilik tecrübeleri ile 2018 yılında h20 mutfak ile kendi işini kurmaya karar vermiştir.

 


NEDEN h2o MUTFAK?


Sağlıklı beslenmenin, sadece kilo kontrolü değil, tüm kronik hastalıklardan görülme sıklığında aynı zamanda yaşam ömrü üzerinde de büyük etkisi olduğu saptanmıştır.

Sağlıklı beslenmenin önemi; araştırmalarla kanıtlanmış bilimsel bir gerçektir.

PEKİ sen bu bilimsel gerçeğin neresindesin?